Spis

Blog autorski grupy Ailes

5 kwietnia 2017

WarsztatyJednym z wielu projektów grupy Ailes są warsztaty literackie Moim Piórem, które w głównej mierze zrzeszają i ułatwiają codzienny kontakt ludziom dzielącym tę samą pasję, jaką jest tworzenie czegoś z niczego: pasję pisania. W otaczającym nas świecie nie mamy możliwości obcowania na co dzień z osobami czującymi podobnie, z osobami tworzącymi. Rozmowy z innymi autorami, postrzegającymi świat w taki sam sposób, mającymi podobną wrażliwość na otoczenie, są dla pisarza czymś wyjątkowym i bardzo potrzebnym

Na naszych warsztatach nie ma nauczycieli, na dobrą sprawę nie ma nawet uczniów. Czerpiemy wiedzę od siebie wzajemnie, dzieląc się wrażeniami, omawiając między sobą napisane prace. Termin na stworzenie tekstu wynosi 2-3 tygodnie, w zależności od czasu jaki będzie Wam potrzebny, nie ma obowiązku pisania pracy, w każdej chwili można zrezygnować.

Po napisaniu pracy tematycznej, wybieramy najlepszą, spotykamy się na wieczorku i omawiamy je. Dzięki temu, każdy z nas ma niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, co jest jego mocną stroną, a co nadal kuleje i wymaga szlifu.

Nikt z początkujących osób nie zostaje sam. Są opiekunowie grupy, którzy w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, wszystko wyjaśnią i wesprą.
W takich warsztatach cztery lata temu wzięła udział grupa literacka La Noir, która wydała już jedną antologię tematyczną MDS. Obecnie w przygotowaniu jest kolejna, jak również zaplanowane projekty na jeszcze kilka innych.

Aktualny temat pracy na warsztaty to wywiad, gdzie mamy niepowtarzalną okazję porozmawiać z kimkolwiek chcemy. Nikt nie narzuca nam z góry, jak długi ma być tekst, czy jak powinien zostać napisany. Najważniejsze by szlifować swój warsztat pisarski, przy okazji dobrze się bawiąc.

Zapraszamy również na grupę Ailes na facebooku oraz twittera.

Redakcja: Monika
Korekta: Shira

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze mile widziane...